УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ВИТОКІВ З ГАЗОПРОВОДУ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗБУРЕНЬ

Автор(и)

  • Володимир Ярославович Грудз Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • Володимир Ярославович Грузд (молодший) Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Ключові слова:

діагностика, аварійні витоки, швидкість звуку, діагностична модель.

Анотація

Розглядаються питання удосконалення діагностики малих аварійних витоків з газопроводу, що базуються на аналізі нестаціонарних процесів, викликаних збуренням від появи витоку. Дається оцінка впливу параметрів режиму роботи газопроводу на точність визначення координати витоку. Аналізується залежність швидкості розповсюдження малих збурень в потоці газу від характеру технологічного процесу та його параметрів. Показано вплив параметрів стану газу і його вологовмісту на зміну швидкості розповсюдження звукової хвилі в газовому потоці. в гетерогенній суміші з краплями вологи. Зроблено висновки про доцільність і необхідність врахування залежності швидкості звуку від параметрів режиму в задачах діагностування.

Посилання

1. Грудз В.Я. Діагностування малих витоків з трубопроводу / В.Я. Грудз, Я.В. Грудз, В.Д. Фейчук // Розвідка і розробка нафтових і газових родовищ. – 1999. – Вип.36. – С. 42-44.
2. Ковалев Ю.М. Анализ инвариантности относительно преобразования Галлилея двухфазных математических моделей гетерогенних сред / Ю.М. Ковалев // Вестник ЮУрГУ. Серия «Математика. Механика. Физика». – 2014. – Том 6, No1. – С. 30-35.
3. Якимів М.М. Аналітичні дослідження характеру розподілу рідинних відкладень по довжині газопроводу / М.М. Якимів // Нафтогазова галузь України. – 2015. – No2. – С. 25-28.
4. Грудз Я.В. Енергоефективність газотранспортних систем / Я.В. Грудз //Івано-Франківськ. – Лілея НВ, 2012. – 186 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-02-13

Як цитувати

Грудз, В. Я., & Грузд (молодший), В. Я. (2019). УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ ДІАГНОСТУВАННЯ ВИТОКІВ З ГАЗОПРОВОДУ НА ОСНОВІ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗБУРЕНЬ: Array. PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, (1(37), 217–225. вилучено із https://pvntsh.nung.edu.ua/index.php/number/article/view/81

Номер

Розділ

Нафтогазова справа

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають