УЗГОДЖЕННЯ РОБОТИ НАФТОВОГО ПОКЛАДУ І СВЕРДЛОВИНИ В ЧАСІ ЗА УМОВ ГАЗЛІФТНОГО ФОНТАНУВАННЯ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ СВЕРДЛОВИНИ

Автор(и)

  • Василь Степанович Бойко Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • Богдан Михайлович Міщук Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • Тарас Сергійович Веклин Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Ключові слова:

нафтовий поклад, газліфтне фонтанування, ре- жим розчиненого газу, вибійний тиск.

Анотація

Досліджено спільну взаємно пов’язану роботу фонтанної свердловини і нафтового покладу при режимі розчиненого газу, що уможливлює розрахунок зміни в часі мінімального вибійного тиску.
Запропоновано методику розрахунку умови спільної роботи покладу і фонтанної свердловини на основі розв’язання рівнянь фільтрації флюїдів у пласті і руху газоводонафтового потоку у стовбурі свердловини. Виділено режими узгодженої і неузгодженої роботи цих двох ланок, а також стійкої і нестійкої роботи, що слід ураховувати при проектуванні та експлуатації свердловин.

Посилання

1. Бойко В.С. Розробка та експлуатація нафтових родовищ: Підручник для вищих навчальних закладів з грифом Міносвіти і науки України. 4-е доповнене видання / В.С.Бойко. – Київ: Міжнародна економічна фундація, 2008. – 488 с.
2. Бойко В.С. Підземна гідрогазомеханіка: 2-ге видання / В.С.Бойко, Р.В.Бойко. – Львів: Апріорі, 2007. – 452 с.
3. Мищенко И.Т. Скважинная добыча нефти / И.Т.Мищенко. – Москва: “Нефть и газ” РГУ нефти и газа им. И. М.Губкина, 2003. – 836 с.
4. Бойко В.С. Проектування експлуатації нафтових свердловин: Підручник, для студентів ВНЗ / В.С.Бойко. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2011. – 784 с.
5. Обводнення газових і нафтових свердловин. У 3-х томах, 4-х книгахВ.С.Бойко, Р.В.Бойко, Л.М.Кеба, О.В.Семінський; За ред. В.С.Бойка. –
Том 3. – Особливості експлуатації свердловин. Книга друга. – Івано-Франківськ: Нова Зоря, 2011. – 701 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-03-07

Як цитувати

Бойко, В. С., Міщук, Б. М., & Веклин, Т. С. (2019). УЗГОДЖЕННЯ РОБОТИ НАФТОВОГО ПОКЛАДУ І СВЕРДЛОВИНИ В ЧАСІ ЗА УМОВ ГАЗЛІФТНОГО ФОНТАНУВАННЯ ПРИ ПРОЕКТУВАННІ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ СВЕРДЛОВИНИ. PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, (1(13), 230-236. вилучено із https://pvntsh.nung.edu.ua/index.php/number/article/view/270

Номер

Розділ

Нафтогазова справа

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають