ФАХОВА ІНМУТАЦІЯ ЖУРНАЛІСТІВ: СПЕЦИФІКА ІДЕНТИФІКАЦІЇ
Ключові слова:
інмутація, масова комунікація, фахова інмутація журналістів.Анотація
У статті проаналізовано інмутацію масової комунікації та фахової інмутації журналістів. Проблемою є незнання ознак інмутації як масової комунікації, так і ознак фахової інмутації журналістів.
Метою дослідження обрано ідентифікацію й опис ознак інмутації масової комунікації та ознак фахової інмутації журналістів.
Методологією дослідження обрано емпіричні й теоретичні методи: ми звернулися до спостереження, яке дозволило нам завдяки визначеним заздалегідь критеріям зафіксувати особливості інмутації масової комунікації та особливості фахової інмутації журналістів. Для деталізації фіксування ми звернулися до методу опису. Серед методів теоретичного дослідження ми послуговувалися формалізацією як засобом побудови абстрактних моделей, що спрямовані на розкриття суті інмутації масової комунікації. Ми звернулися також до гіпотетико-дедуктивного методу, який дозволив нам висунути гіпотезу щодо формування інмутаційних процесів у масовій комунікації і процесі фахової інмутації журналістів та довести гіпотезу дедуктивним методом.
У висновках ми прийшли до констатації того, що аналіз специфіки двох груп інмутації масової комунікації (тих, хто причетні до виробництва масової комунікації і того, що є сукупністю технологічних і технічних чинників) дав нам право стверджувати, що: інмутація тих, хто причетний до виробництва масової комунікації, базується на соціальній корозії стрижневих сутностей аксіологічної шкали особистості; сукупність технологічних і технічних чинників є лише наслідком соціальної корозії (інмутації) суспільства.
Посилання
2. Вибір [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org/ wiki/ Вибір (дата звернення: 13.01.2016). – Назва з екрану.
3. Имелинский К. Сексология и сексопатология / К. Имелинский [пер. с польск.]. – М.: Медицина, 1986. – 424 с.
4. Почепцов Г. Теорія комунікації / Г. Почепцов. –М.: Рефлбук; К.: Вак-лер, 2001. – С. 31-34.
5. Сакварелидзе М.А. Проблема бессознательного на международном симпозиуме «Бессознательное» / М.А. Сакварелидзе // Бессознательное: природа, функции, методы исследования / А.С. Прангишвили, А.Е. Шерозия, Ф.В. Бассин и др. – В 5 т. – Тбилиси: Мецниереба, 1978-1985. – Т.4: Сакварелидзе М.А. Проблема бессознательного на международном симпозиуме "Бессознательное" / М.А. Сакварелидзе. – 1985. – С. 70.
6. Старович З. Судебная сексология / З. Старович. – М.: Юридическая литература, 1991.
7. Холод О.М. Зібрання наукових праць: У 10 т. / О.М. Холод. – Кривий Ріг, 2008 – Т.1: Психолінгвістика статі: монографії. – Розд. 2: Мовленнєві картини світу чоловіків та жінок: монографія. – 2008. – С. 115-395.
8. Холод О.М. Теорія інмутації суспільства / О.М. Холод // Засоби масової комунікації: формування інформаційного суспільства: монографія. – К.: КиМУ, 2010. – С. 89.