ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВИХ ГАЛЬМ БУРОВИХ ЛЕБІДОК ШЛЯХОМ ПОДАЧІ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ГАЗІВ ДО МІЖКОНТАКТНОГО ПРОСТОРУ ФРИКЦІЙНИХ ПОВЕРХОНЬ

Автор(и)

  • Святослав Ігорович Криштопа Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • Людмила Іванівна Криштопа Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
  • Лоліта Дмитрівна Пітулей Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу

Ключові слова:

міжконтактний простір, фрикційний контакт, поверхні тертя, стрічково-колодкове гальмо бурової лебідки.

Анотація

Деструкція зв’язуючої речовини азбополімерних матеріалів у міжконтактному просторі відіграє важливу роль та, у залежності від видів тертя, механічних та фізико-хімічних властивостей поверхонь тертя, може набувати як додатних, так і від’ємних значень. Надлишковий тиск перешкоджає міграції газу від міжконтактного простору до навколишнього середовища та створює умови для утворення областей зі зменшеним коефіцієнтом тертя.
На підставі проведених лабораторних і стендових досліджень вивчені газодинамічні ефекти, що мають місце в міжконтактному просторі фрикційних пар стрічково-колодкових гальм бурових лебідок.
Встановлено, що при тяжконавантажених режимах тертя, за яких працюють гальма бурових установок, в міжконтактному просторі створюється надлишковий тиск.
Аналіз результатів досліджень показав необхідність примусового введення газового середовища в міжконтактний простір з надлишковим тиском, який повинен перевищувати тиск газоподібних продуктів деструкції зв’язуючої речовини азбополімерних матеріалів. Розроблена система і методика підведення газового середовища, наприклад, вихлопних газів двигунів внутрішнього згорання на фрикційний контакт з метою підвищення довговічності гальма.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-02-25

Як цитувати

Криштопа, С. І., Криштопа, Л. І., & Пітулей, Л. Д. (2019). ПІДВИЩЕННЯ ЗНОСОСТІЙКОСТІ СТРІЧКОВО-КОЛОДКОВИХ ГАЛЬМ БУРОВИХ ЛЕБІДОК ШЛЯХОМ ПОДАЧІ ВІДПРАЦЬОВАНИХ ГАЗІВ ДО МІЖКОНТАКТНОГО ПРОСТОРУ ФРИКЦІЙНИХ ПОВЕРХОНЬ. PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, (1(33), 309-319. вилучено із https://pvntsh.nung.edu.ua/index.php/number/article/view/129

Номер

Розділ

Нафтогазова справа

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають