ПЕРІОДИЧНІСТЬ РОЗВ’ЯЗКІВ ЛІНІЙНИХ СИСТЕМ ЗВИЧАЙНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ РІВНЯНЬ ЗІ ЗБУРЕННЯМ

Автор(и)

  • Іванна Ярославівна Кузишин Інститут прикладних проблем механіки і математики ім. Я. С. Підстригача НАН України

Ключові слова:

метод малого параметру, періодичний розв’язок, збурення лінійної автономної системи.

Анотація

Одержано умови існування нетривіальних періодичних розв’язків для лінійної системи з нелінійним збуренням. Проведено узагальнення задачі Релея на різні за порядком та кількістю параметрів диференціальні рівняння та знайдено нові класи систем диференціальних рівнянь, що мають періодичні розв’язки при збуреннях на гіперповерхні.

Посилання

1. Хайрер Э. Решение обыкновенных дифференциальных уравнений. Нежесткие задачи: Пер. с англ. / Э. Хайрер, C. Нёрсетт, Г. Ваннер. – М.: Мир, 1990. – 512 с.
2. Lord Rayleigh. On maintained vibrations / Lord Rayleigh // Philosophical Magazine and Journal of Science. – 1883. – V.15, Ser. 5. – P. 229-235.
3. Кузишин І.Я. Періодичні розв’язки лінійних систем звичайних диференціальних рівнянь з нелінійним збуренням. / І.Я. Кузишин, А.І. Казмерчук // Materiały Х Międzynarodowej naukowi-praktycznej konferencji “Perspektywiczne opracowania są nauką i technikami - 2014”. – 2014. – Vol.18. – С. 55-57.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-02-26

Як цитувати

Кузишин, І. Я. (2019). ПЕРІОДИЧНІСТЬ РОЗВ’ЯЗКІВ ЛІНІЙНИХ СИСТЕМ ЗВИЧАЙНИХ ДИФЕРЕНЦІАЛЬНИХ РІВНЯНЬ ЗІ ЗБУРЕННЯМ. PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, (1(29), 90-94. вилучено із https://pvntsh.nung.edu.ua/index.php/number/article/view/143

Номер

Розділ

Математика та механіка