МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ АСПЕКТИ У НОВЕЛІСТИЦІ МІГЕЛЯ ДЕ СЕРВАНТЕСА

Автор(и)

  • Г. Я. Поглод Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

DOI:

https://doi.org/10.31471/2304-7402-2022-17(65)-282-292

Ключові слова:

вибрані новели, виховання, цінності, етика.

Анотація

У роботі поставлено мету проаналізувати вибрані новели
М. де Сервантеса як джерело історичного виховання. Письменник знайомить з важливими аспектами виховання в минулому, які тісно пов’язані з повсякденним життям суспільства і його громадян. У новелах «Lagitanilla» i «Coloquio de los perros» («Циганочка» і «Розмова собак») з «Las Novelas Ejemplares» по-особливому описано сцени виховання з етичних міркувань того часу. М. де Сервантес знайомить з важливими аспектами виховання в минулому, особливо пов’язує з суспільним і повсякденним життям громадян. У цьому контексті «Lagitanilla»i «Coloquio de los perros» («Циганочка» і «Розмова собак») з «Las Novelas Ejemplares» («Вибраних новел») найколоритніше описують героїв та їхні характери. В обох творах багато важливих  сцен виховного характеру подано з етичної точки зору.

Після урочистого святкування 400 річчя (2016 р.) і видання першої частини великого літературного твору всесвітнього значення «El Ingenioso Hidalgo Don Quijotedela Mancha» («Геніальний ідальґо дон Кіхоте з ла Манчі»), потрібно згадати «Las Novelas Ejemplares» («Вибрані новели»), які почали видаватися з 1609року. У нашій статті вказано цінність літератури як важливого джерела вивчення деяких аспектів виховання в минулому, а також закцентовано, як підтримувати її ніби живе полум’я, яке нам дає більше і краще пізнати історію, оскільки вимисел у літературному творі завершує історичне дослідження. [2]

Місією шкіл того часу було навчання і виховання хлопчиків і дівчат. Провідне місце посідали школи християнського віровчення «el Colegio de losniños dela Doctrina yel Campañía de Jesús». Така перша школа була організована в 1542р. в місті Вальядоліді, натхненниками цієї школи були поет-гуманіст Луїс Вівес і релігійний діяч Хуан з містечка Авіли. В ті часи в Іспанії було поширене дитяче жебрацтво, яке вело до злочинності, бідні люди вмирали на вулицях з голоду і від хворіб, це викликало неабиякий страх. Метою школи було зібрати бідних дітей сиріт від 5-12 років, навчити їх християнського віровчення, сформувати їх поведінку, навчити читати, писати, рахувати і катехизму, а також навчити ручної праці, щоб себе утримувати економічно, велася підготовка до вступу в художні майстерні, щоб заробляти на життя і в майбутньому мати гідну працю. На думку Хосе Луїса де лос Реєс Леос [3] «el Colegio de losniños delа Doctrina» виправна школа правопорушників стала професійною. В обов’язки дітей такої школи входили  спів на вулицях і площах впродовж свят, спів в церквах, а також присутність на похоронах.

Отож, виходячи з цього, маємо можливість стверджувати новизну нашого дослідження, а також його практичне значення: використання аналізу новел М. де Сервантеса під час вивчення їх у школі та як виховний момент школярів-старшокласників.

Посилання

M. de Cervantes Saavedra Novelas ejemplares Editorial «Progreso Moscu, 1976.

Carmen Labrador Herraiz, Ángela del Valle López:» Сervantes Y La Educacion.» Unas notas en «Las Novelas ejemplares» Електронний ресурс [форма доступу: Papeles Salamantinas de Educación,ꞏ№6, 2006 р. 27-50].

Diccionario Espanol-Ruso Editorial «Russki yasik» 1988.

https://www.wiki.uk-ua.nina.az Серпень 04, 2021 Електронний ресурс

José Luisdelos Reyes Leoz Електронний ресурс [форма доступу: es-academic.comhttps:// es-academic.com>eswiki]

La «Doctrina Cristiana» de San Juan de Avila (Contribución al estudio de su doctrina catequética). Pamplona, Eunsa, 1977. Epistolario. Електронний ресурс.

Los colegios de doctrimos o de mmos de la docnoma cmstiana. Muevos datos y fuentes documentales para su estudiofelix samtolaria sierra Universidad de Barcelona Hispania Vol 56, Núm. 192 (1996).

Sobre este tema puede consultarse Steven Hutchinson: La valoración de seres humanos en las Novelas Ejemplares de Cervantes en A. López Martínez (ed.) (1995): A Ricardo Gullón: sus discípulos, ALDEEU, Erie, Pensylvania, pp. 115-120.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-12-27

Як цитувати

Поглод, Г. Я. (2022). МОРАЛЬНО-ЕТИЧНІ АСПЕКТИ У НОВЕЛІСТИЦІ МІГЕЛЯ ДЕ СЕРВАНТЕСА. Прикарпатський вісник Наукового товариства імені Шевченка. Слово, (17(65), 282–292. https://doi.org/10.31471/2304-7402-2022-17(65)-282-292

Номер

Розділ

ЗАРУБІЖНЕ ПИСЬМЕНСТВО У ДОСЛІДЖЕНННЯХ