КУЗНЯ ПОЛЬСЬКИХ ФІЛОЛОГІВ У ПРИКАРПАТСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СТЕФАНИКА: ІСТОРІЯ ТА ПЕРСПЕКТИВИ
DOI:
https://doi.org/10.31471/2304-7402-2024-19(71)-9-16Ключові слова:
розвиток полоністики, викладання польської мови, матеріальна база, бібліотека польської наукової та художньої літератури, словники польської мови, інтерес до польської мови.Анотація
У статті Миколи Лесюка «Кузня польських філологів в Івано-Франківську» зроблено короткий огляд історії відкриття, становлення і розвитку полоністики в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника. Власне, в 2023 році сповнилося 30 років від часу відкриття спеціальності Польська мова і література, а отже, й кафедри слов’янських мов цього університету. У статті названі численні прізвища людей, які сприяли відкриттю нової спеціальності, допомагали зміцнювати матеріальну базу кафедри, поставили на професійну основу викладання польської мови.
Мета статті. Стаття має на меті показати, які труднощі довелося долати керівництву кафедри та факультету в перші роки становлення спеціальності «Польська мова і література», етапи її розвитку, співпрацю з польськими науковими установами та науковцями, створення і постійне зміцнення матеріальної бази, формування фоно- та відеотек, працю із запрошеними викладачами з Польщі тощо.
Методи нагромадження фактів. Основний метод, використаний при написанні статті, – це аналіз перипетій, які треба було долати при організації навчального процесу на спеціальності «Польська мова та література», перегляд листів до офіційних та приватних осіб, аналіз діяльності запрошених із Польщі лекторів – носіїв польської мови, огляд контингенту цієї спеціальності, кількість підготовлених польських філологів, зокрема тих, що пішли в науку, захистили наукові дисертації тощо.