МІКРОКОНВЕРТОРИ – ОСНОВА СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Автор(и)

  • С. П. Новосядлий Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • В. М. Грига Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • Р. В. Мельник Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника
  • А. В. Павлишин Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника

DOI:

https://doi.org/10.31471/2304-7399-2021-16(60)-47-68

Ключові слова:

мікроконвертор, мікроконтролери, широтно-імпульсна модуляція, аналого-цифрове перетворення, цифро-аналогове перетворення

Анотація

В цій статті розглядаються пристрої які здійснюють обробку аналогових сигналів в цифровому вигляді – мікроконвертори. В таких пристроях вхідний аналоговий сигнал спочатку надходить на аналого-цифровий перетворювач після цього на мікроконтролер в цифровому вигляді, мікроконтролер здійснює обробку значень відповідно до програми і передає дані на цифро-аналоговий перетворювач який відтворює оброблений аналоговий сигнал. Таким чином, сигнал, пройшовши “наскрізно”, зазнає обробки.

Проведено огляд пристроїв високої швидкодії та розроблено ряд програмно-схемотехнічних реалізацій для конструювання мікро-конверторів в сучасних інформаційно-телекомунікаційних системах.

Проведено огляд та аналіз мікроконтролерів їхньої архітектури, периферії, характеристик. Ці параметри розглядались у контексті їхнього використання для обробки сигналів у складі мікроконверторів.

Наведені способи реалізації аналого-цифрового перетворення за допомогою вбудованої периферії мікроконтролерів, зовнішніх пристроїв аналого-цифрового перетворення. Також описаний процес аналого-цифрового перетворення послідовного наближення.

Наведено спосіб цифро-аналогового перетворення за допомогою широтно-імпульсної модуляції від мікроконтролера та з використанням фільтра Батерворта другого порядку.

Проведено якісний аналіз операцій обробки аналогових сигналів у цифровому вигляді за допомогою мікроконтролера.

Посилання

Новосядлий С.П. Суб- і наномікронна технологія структур ВІС. Іва-но-Франківськ: Сімик, 2010. – 524 с.

В.А Швец Одноплатные микроконтроллеры Киев: МК-Пресс, 2005. ‒ 303 с.

В.Трамперт AVR-RISC мікроконтролери.: Пер. з нім. ‒ К.: МК-Пресс, 2006. ‒ 464 с.

Шпак Ю.А. Программирование на языке С для AVR и PIC Киев: МК-Пресс, 2011 – 544 с.

Новосядлий С.П., Терлецький А.І, Діагностика субмікронних струк-тур ВІС. Монографія. ‒ Івано-Франківськ: Сімик. ‒ 2016. ‒ 480 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-10-22

Як цитувати

Новосядлий , С. П., Грига, В. М. ., Мельник , Р. В. ., & Павлишин, А. В. . (2021). МІКРОКОНВЕРТОРИ – ОСНОВА СУЧАСНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНИХ СИСТЕМ. PRECARPATHIAN BULLETIN OF THE SHEVCHENKO SCIENTIFIC SOCIETY Number, (16(60), 47–68. https://doi.org/10.31471/2304-7399-2021-16(60)-47-68