БУРІННЯ НАФТОВИХ І ГАЗОВИХ СВЕРДЛОВИН: ВЧОРА, СЬОГОДНІ, ЗАВТРА

  • Роман Семенович Яремійчук Львів
Ключові слова: буріння свердловин, роторне буріння, турбобур, електробур, вибійний двигун, регулювання властивостей промивальних рідин, ежекторний пристрій, відновлення фільтраційних властивостей пластів-колекторів.

Анотація

У статті йдеться про розвиток технологій буріння свердловин впродовж останніх 150 років. Проаналізовано роторне буріння та буріння турбобурами, електробурами, гвинтовими двигунами.
На думку автора проекти буріння експлуатаційних свердловин повинні складатись з двох частин, перша з яких забезпечує максимально можливу швидкість буріння, а друга – належне розкриття продуктивних пластів.
При реалізації першої та другої частин проекту рекомендується використовувати сервісну систему виконання окремих видів робіт із залученням фахівців відповідного профілю. Це стосується, в першу чергу, регулювання властивості промивальних рідин, режимів їх циркуляції у свердловині, а також процесів кріплення стінок свердловини. 
Сервісні компанії, на думку автора, також повинні залучатися до усіх видів відновлення фільтраційних характеристик пластів-колекторів.

Посилання

Посилання відсутні.
Опубліковано
2019-05-18
Розділ
Нафтогазова справа