ДИСТАНЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ ГЕРМЕТИЧНОСТІ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ

  • Ростислав Тарасович Мартинюк Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Ключові слова: порушення герметичності, температурні аномалії, координати.

Анотація

Відомо, що в процесі експлуатації магістральних газопроводів виникають порушення герметичності, які проявляються у вигляді витікань газу в навколишнє, створюючи загрозу забруднення навколишнього середовища і є потенційно небезпечними для виникнення відказів системи. На поверхні ґрунту такі витікання мають прояви як температурні аномалії на природному температурному фоні та аномалії концентрацій вуглеводнів. На відміну від аномалій іншого походження, у зоні витікання вони практично не залежать від просторових координат і часу.

Посилання

1. Абрамович Н. Прикладная газовая динамика. – М.: Наука, 1969. – 544 c.
2. Грудз В.Я., Грудз Я.В. Оптимальне планування режимів роботи газотранспортних систем в умовах багатокритеріальності // Розвідка і розробка нафтових і газових родовищ ІФНТУНГ. Вип. 32. 1995, С. 12-15.
3. Ходанович И.Е., Кривошеин Б.Л., Бикчентай Р.Н. Тепловые режимы магиcтральных газопроводов. – М.: Недра, 1971. – 216 c.
Опубліковано
2019-05-18
Як цитувати
Мартинюк, Р. Т. (2019). ДИСТАНЦІЙНИЙ КОНТРОЛЬ ГЕРМЕТИЧНОСТІ МАГІСТРАЛЬНИХ ГАЗОПРОВОДІВ. ПРИКАРПАТСЬКИЙ ВІСНИК НТШ Число, (2(46), 161-169. вилучено із http://pvntsh.nung.edu.ua/index.php/number/article/view/380
Розділ
Нафтогазова справа